sobota, 1 grudnia 2018

High5! Moje e-inspiracje.

Skąd się biorą pomysły na wpisy? Inspiracją może być dosłownie wszystko - gra, film, artykuł, książka, wideo, webinar, szkolenie, rozmowy z innymi nauczycielami lub uczniami. Jest tego baaaaardzo dużo. W tym wpisie podzielę się z Wami moimi pięcioma miejscami w sieci, z których czerpię pomysły.


1. Facebook - grupa Nauczyciele Angielskiego Nauczyciele Angielskiego to największa polska grupa dla nauczycieli angielskiego na Facebooku. Stąd czerpię wiele inspiracji. Członkowie dzielą się niezliczoną liczbą pomysłów na zajęcia, gry i zabawy. Jest to miejsce wymiany doświadczeń i wszystkiego, co jest związanie z nauczaniem. Dzięki tej grupie postanowiłam założyć bloga. To tutaj poznałam wspaniałych nauczycieli i nauczycielki, blogerów, szkoleniowców i trenerów. Członkowie dzielą się linkami do miejsc i rzeczy, które warto znać i mieć. Tutaj znalazłam też zaproszenia do innych wartościowych grup. Polecam wszystkim tę skarbnicę wiedzy i inspiracji.
Oj, co ja bym zrobiła bez strony Pinterest? Jeśli szukacie pomysłów i inspiracji na ciekawe zajęcia, pomoce, gry, zabawy i wszystko inne, co jest Wam potrzebne na zajęcia, to nie ma lepszego miejsca. Możecie korzystać ze strony internetowej lub aplikacji. Wszystko jest oparte na materiale wizualnym. Jeśli coś wpadnie Wam w oko i Was zainteresuje klikacie w dany pin i zostaniecie przeniesieni do oryginalnego wpisu lub strony. Możecie też zapisywać swoje ulubione piny i umieszczać je w swoich katalogach.

3. TwinklO Twinkl pisałam już tutaj. Strona cudo! Jest sporo darmowych rzeczy, które można pobrać i wykorzystać na zajęciach. Są też materiały, które dostępne tylko dla osób, które opłaciły abonament. Inspiracji jest tam cały ogrom! Od samego przeglądania dostępnych materiałów możecie  dostać zawrotu głowy. Jest wiele gier, których jestem wielką fanką. Sami zobaczcie i oceńcie. Dla mnie jedno z najlepszych miejsc, z których można korzystać przy tworzeniu własnych materiałów.

4. YouTubeTak, tak. YouTube. Bardzo często szukam inspiracji właśnie tutaj. Często wpisuję jakieś konkretne hasło i szukam ciekawych filmików. Jako fanatyczka gier i zabaw, bardzo lubię szukać różnego rodzaju filmików z grami : od nagrań profesjonalnych, po te nagrane "żywcem" z lekcji. Zawsze znajdzie się coś interesującego lub starego w nowej odsłonie. Często oglądając filmiki, myślę jak można wykorzystać daną rzecz na moje potrzeby i zajęcia.
Kto nie zna, ten trąba 😉 Jak wiele jest tam inspiracji, nie sposób zliczyć! Na stronie bloga znajdziecie mnóstwo świetnych artykułów o tematyce związanej z nauczaniem. Ja bardzo lubię webinaria i Edu MOC Online! Nagrania są dostępne za darmo i są pełne rewelacyjnych prelegentów, którzy prezentują niezwykle ciekawe tematy. Jak czerpać pomysły, to od najlepszych!

Znacie strony, które mnie inspirują? Skąd Wy czerpiecie inspiracje? Podzielcie się w komentarzu.

Zajrzyjcie koniecznie do pozostałych blogujących dziewczyn.
Zobaczcie skąd one biorą inspiracje:

Angielskie Bajanie  - angielskiebajanie.pl/e-inspiracje-best-online-resources

AngSchool - angschool.weebly.com/angschool-blog/high-5-e-inspiracje-od-angschool

English Freak - www.englishfreak.pl/2018/12/e-inspiracje-czyli-5-inspirujacych.html

Enjoy English - www.en-joyenglish.weebly.com/5-wartosciowych-stron-internetowych

Head Full of Ideas - fullofideas.pl/2018/12/e-inspiracje

Karolina Kępska English Teacher - /www.karolinakepska.com/blog/moje-5-e-inspiracji-dla-każdego-nauczyciela

Karolina Lubas blog - karolinalubas.pl/2018/12/01/high-five-internetowe-inspiracje/

Let's read in English - letsreadinenglish.wordpress.com/2018/12/01/e-inspiracje-czyli-5-miejsc-w-sieci-ktore-polecam/

Londonpoly - londonopoly.blogspot.com/2018/11/e-inspiracje-czyli-5-fajnych-stron-z.html

Made by Kate -  httpwww.made-by-kate.pl/2018/12/high-5-e-inspiracje-made-by-kate.html

Małe duże - www.male-duze.pl/2018/12/5-inspirujacych-miejsc-w-sieci.html

Pomysły przy tablicy - pomyslyprzytablicy.pl/2018/12/01/e-inspiracje

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam Superbelfrów :D Oglądanie tych inspirujących webinariów, to czysta przyjemność!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pinterest i You Tube to kopalnie inspiracji oraz materiałów!

  OdpowiedzUsuń
 3. No to jestem... trąba! ;-) Ale zamierzam nadrobić! Bez Pinterest i Twinkl żyć sobie nie wyobrażam!!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. No ja też jestem trąba :p Superbelfrów nie znałam ^^ Kocham Pinterest, nawet mam wtyczkę do chroma i zapisuję tam praktycznie wszystko, nie tylko rzeczy na zajęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znamy i korzytamy:) Bez niektórych Twoich inspiraujących miejsc jak bez ręki ;)

  OdpowiedzUsuń